OBAVIJEST ZA REDOVNE UČENIKE SREDNJIH ŠKOLA

Obavještavamo redovne  učenike srednjih škola koji pohađaju srednju školu u Ključu i Sanskom Mostu, a imaju prebivalište na području općine Ključ, da je usvojena nova Odluka o sufinansiranju troškova prevoza redovnih učenika srednjih škola, a koja će se primjenjivati od marta 2023. godine.

Po usvojenoj Odluci, Općina Ključ će sufinansirati mjesečnu kartu u skladu sa raspoloživim budžetskim sredstvima svim učenicima koji ispunjavaju sljedeće uslove:

– Da su redovni učenici srednjih škola u Ključu ili Sanskom Mostu, što dokazuju potvrdom izdatom od nadležne srednje škole koju pohađaju;

– Da ne ostvaruju prava na besplatan prevoz po drugom osnovu, što dokazuju ovjerenom izjavom roditelja/staratelja.

Prijave moraju biti dostavljene u pisanom obliku, neposredno na šalteru općinskih službi Općine Ključ (šalter sala).

Rok za podnošenje prijava je 8.3.2023. godine.

OPĆINSKI NAČELNIK

Nedžad Zukanović, prof.