Čestitka za 1. mart – Dan nezavisnosti Bosne i Hercegovine

posted in: Arhiva | 0

Poštovane građanke i građani Ključa u domovini i dijaspori, Čestitamo Vam 1. mart – Dan nezavisnosti Bosne i Hercegovine.

Punoljetni građani Socijalističke Republike Bosne i Hercegovine glasali su o nezavisnosti Bosne i Hercegovine na referendumu na kojem je jedino pitanje bilo:

Jeste li za suverenu i nezavisnu Bosnu i Hercegovinu, državu ravnopravnih građana, naroda Bosne i Hercegovine – Muslimana, Srba, Hrvata i pripadnika drugih naroda koji u njoj žive?

Referendumu je pristupilo ukupno 2.073.568 glasača što je predstavljalo izlaznost od 63,6%. Od ukupno izašlih na glasanje njih 99,7% glasalo je za nezavisnost, a 0,3% protiv te odluke. Rezultati referenduma prihvaćeni su 6. marta iste godine u Parlamentu Bosne i Hercegovine.

Na današnji dan moramo se prisjetiti i odati poštovanje svima koji su svojim životom branili državu BiH i osigurali njen opstanak. Bez njihove spremnosti da po svaku cijenu odbrane suverenitet i teritorijalni integritet danas ne bi bilo ni Bosne i Hercegovine.

SRETAN NAM 1. MART – DAN NEZAVISNOSTI JEDINE NAM DOMOVINE

OPĆINSKI NAČELNIK

Nedžad Zukanović, prof.

Predsjedavajuća OV-a

Emina Velić, prof.