Potpisan ugovor sa IOM u okviru IPA programa

posted in: Arhiva | 0

Načelnik Nedžad Zukanović potpisao je sporazum o implementaciji projekata između Općine Ključ i Međunarodne organizacije za migracije (IOM), a podršku ovim projektima dala je i Kantonalna uprava civilne zaštite. Projekti koji će se implementirati su:

????izgradnja ravnog pločastog propusta (Donji Vojić) Ključ;

????izgradnja pločastog propusta (Humići) Ključ;

????uređenje korita potoka (Vukovski) Ključ.

Ovom potpisivanju prisustvovao je i Premijer Unsko- sanskog kantona Nijaz Hušić i direktor Kantonalne uprave civilne zaštite Dževad Livaković, te ostali gradonačelnici i načelnici općina Sanski Most, Bužim i Grada Bosanska Krupa.

Projekti se implementiraju u okviru programa “Individualne mjere za jačanje kapaciteta odgovora za upravljanje migracionim tokovima u Bosni i Hercegovini”.

Ukupna vrijednost projekata na području Općine Ključ iznosi 170.110,56 KM.