Svečanom akademijom u Ključu obilježena centralna manifestacija Dana nezavisnosti BiH

Jučer  je u Ključu održana centralna manifestacija za Unsko-sanski kanton, a u povodu 1. marta Dana nezavisnosti Bosne i Hercegovine. Tim povodom danas su u Ključu prisustvovali članovi kantonalne izvršne i zakonodavne vlasti, načelnici općina USK, te brojni drugi predstavnici javnog političkog, vjerskog i kulturnog miljea s područja našeg kantona. Obilježavanje Dana nezavisnosti započelo je polaganjem cvijeća na spomen obilježju žrtvama rata na Trgu Alije Izetbegovića, a nakon toga je u ključkom domu kulture održana svečana akademija. Ovaj događaj iz sale doma kulture pratila je Radio-televizija Unsko-sanskog kantona, tako da je širi auditorij s područja kantona mogao pratiti ovaj događaj. Program u Domu kulture vodio je Senad Ramić, novinar i voditelj televizije USK-a.

Tokom akademije kraći referat iznio je prof. Nijazija Maslak, direktor Muzeja Unsko-sanskog kantona, na temu politički identitet BiH. Tokom akademije prisutnima su se obratili općinski načelnik prof. Nedžad Zukanović i Nijaz Hušić predsjedavajući skupštine USK-a koji su povodom dana nezavisnosti naše zemlje uputili čestitku svim građanima BiH te premijer Unsko-sanskog kantona Izudin Saračević koji je u svoje ime i u ime Vlade čestitao Dan nezavisnosti jedine nam domovine. Svečana akademija upotpunjena je kulturno-zabavnim programom u kom su nastupili članovi hora KUD-a Stari grad pod rukovodstvom Abida Škerića, profesorica Enisa Bašić sa svojim recitalom, te učenici Mješovite srednje škole Ključ.

Izvor: www.media-kljuc.ba