Učenici OŠ “Sanica” – sekcija Civitas u posjeti kod načelnika Zukanovića

posted in: Arhiva | 0

IMG_4035

Učenici sekcije “CIVITAS” osnovne škole Sanica danas su posjetili Općinskog načelnika Nedžada Zukanovića. Naime, radi se o jednom novom projektu kojeg provodi ova sekcija i to na temu ovisnosti. Ovog puta projekt se odnosi na ovisnost o korištenju nargila. Učenici su prepoznali ovaj problem koji sve više prelazi u ovisnost, a imajući u vidu da je mnogo maloljetnih osoba koji uživaju u korištenju nargile. Bitno je napomenuti da jedna nargila pri korištenju daje omjer 20 ispušenih cigareta. Jedna nargila u poređenju sa jednom cigaretom ima 2,5 puta više nikotina i 25 puta više katrana te 10 puta više ugljen monoksida. Nargila je moderna droga među mladim ljudima koja prelazi u rasprostranjenu naviku, a navika koja se dugo upražnjava prelazi u ovisnost, a to je onda bolest. Za svrhu ovog projekta učenici su izradili i odštampali letke kako bi skrenuli pažnju mladim ljudima o štetnosti korištenja nargile.

Načelnik Zukanović kao i do sada je odlučio da rad ove sekcije podrži i zahvalio se učenicima koji su prepoznali ovaj problem, jer svaka ovisnost dovodi do bolesti koja uništava društvo.

IMG_4037