Ključka regata uspješno proslavila osamnaesti rođendan

posted in: Dijaspora | 0

Ključka regata jučer je proslavila svoj 18 rođendan.Uz pjesmu, muziku i nezaboravan doživljaj sa starta u Velečevu ove godine krenulo je   500 učesnika u 60 čamaca.  Pored domaćih učesnika, rijekom Sanom, dionicom od Velečeva do Repuha, plovili su i mnogobrojni gosti iz svih krajeva Bosne i Hercegovine i  regije. Nezaboravnom  doživljaju koji nudi ova regata prepustio se i načelnik Općine Nedžad Zukanović koji je zvanično otvorio regatu.Nakon regate za sve učesnike u poslijepodnevnim satima priređen je bogat zabavni program u kojem su između ostalog nastupili Ključani Hamić i Safet Egrlić.Dobru i kvalitetnu promociju prirodnih ljepota ključke općine, svake godine  pa tako i ove potvrdili su  domaći i strani učesnici, koji su uživali u vožnji na rijeci Sani.

I pored teške situacije u Kajak kanu klubu koji je organizator regate kao i loših vremenski uslova koji su  vladali dan prije regate možemo slobodno reći da je ovo bila još jedna uspješno organizirana regata koja je definitivno potvrdila svoj status najvećeg karavana na vodi.

 

Prilog: Radio Ključ