Započelo asfaltiranje dijela Stare ceste u MZ Velagićima

posted in: Dijaspora | 0

U ovoj sedmici započeće se sa izvođenjem radova na asfaltiranju dijela stare ceste u MZ Velagići, tačnije od spomen obilježja na Pudin Hanu u pravcu Velagića. Izvođač radova je firma Divel doo. Općina Ključ obezbijedila je sredstva za ovu namjenu od naknada iz GSM licence. Pored ovih aktivnosti u mjesnoj zajednici Velagići raspisan je i Javni poziv za odabir najpovoljnijeg izvođača radova za asfaltiranje dijela puta Pudin Han-Hadžići i dijela puta prema Palini, a čiji investitor će biti takođe općina Ključ.

U toku je i izrada projektne dokumentacije za izgradnju ograde na šehidskom mezarju Velagići. Već je obezbijeđen dio materijala potreban za radove i uskoro se očekuje raspisivanje javnog poziva za izbor najpovoljnijeg ponuđača za izvođenje radova na izmjeni ograde na šehidskom mezarju Velagići – kazao nam je Nermin Delić sekretar mjesne zajendice Velagići.

Prilog: Radio Ključ