Industrijska zona Velagići dobila novi vodovod i hidrantsku mrežu

posted in: Dijaspora | 0

U saradnji općine Ključ i UNDP-a završen je još jedan izuzetno značajan projekat. Naime industrijska zona Velagići dobila je novi vodovod i hidrantsku mrežu.Vrijednost projekta „Dogradnja infrastrukture u Industrijskoj zoni u Velagićima“  je 74.019,72 KM, od čega je učešće Općine Ključ 28.969,20 KM, a preostali iznos finansira se iz sredstava Švicarske agencije za razvoj SDC i UNDP-a. Ovim projektom izvršena je izgradnja vodovoda i hidrantske mreže u dužini od oko 1500 metara u sklopu čega su urađeni zemljani radovi, šahtovi te je postavljena oprema (fazonerija) za priključenje vode i hidranata.

Bitno je napomenuti da je vodovod kao i hidrantska mreža osim u dijelu u kojem je smještena industrijska zona urađen i u   dijelu u kojem je planirano proširenje industrijske zone u narednom periodu. S obzirom da poslovni objekti smješteni u industrijskoj zoni odavno imaju problema sa vodom i njenim slabim pritiskom i to prije svega zbog malih profila cijevi koje su se nalazile u vodovodu  završetak ovog projekta  je veoma značajan kako za objekte u industrijskoj zoni tako i za cijelu općinu jer je riješena još jedna stavka u unapređenju industrijske zone.