SERIJAL „HOĆU KUĆI” USKORO NA AL JAZEERA BALKANS

posted in: Dijaspora | 0

U izvršoj produkciji „Refresh Production“ za „Al Jazeera Balkans“, od 5. februara 2016.godine počinje emitovanje serijala „Hoću kući“, autora Ademira Kenovića, o povratnicima na prostoru bivše Jugoslavije.„Hoću kući“ je dokumentarni serijal o ljudima iz regije koji su dio svog života proveli u inostranstvu, stekli nova iskustva, znanja i vještine, a zatim se vratili u zemlju porijekla te svojim znanjem, radom i ljubavlju stvorili bolji i kvalitetniji ambijent za sebe, svoju porodicu, društvo i državu.

Sagovornici su osobe različitih profila iz Bosne i Hercegovine, Hrvatske, Slovenije, Srbije, Crne Gore, Kosova i Makedonije.Serijal nastoji prikazati kompleksnu problematiku povratka, skrenuti pažnju na značaj dijaspore i njen razvojni potencijal te sa pozitivnim i optimističnim stavom promovisati stvaranje boljeg ambijenta za one koji se žele vratiti svojoj kući. Kroz životne priče, učesnici serijala „Hoću kući“ pokazuju da i ovaj dio svijeta, uz uloženu energiju i volju, može ponuditi prostor za dobar život. 20 epizoda u trajanju od 30 minuta će se prikazivati dva puta sedmično, utorkom i petkom u 21:26h, uz reprize koje će se prikazivati tokom vikenda.

 

Najavu serijala možete pogledati putem sljedećih linkova:

 

Trailer 1: https://www.youtube.com/watch?v=uOvPHZNFTLo

Trailer 2: https://www.youtube.com/watch?v=xF3kVQw_cik