Još jedan humani gest naših ključana koji žive u inozemstvu – Humanitarac Nedim Hrustić

posted in: Dijaspora | 0

U posljednjih nekoliko godina svjedoci smo da naši sugrađani koji žive u inozemstvu svojim dobročinstvom pomažu kako svoju najbližu porodicu, tako i ostale sugrađane kojima je bila kakva pomoć potrebna. Ova situacija nije tipična samo za Ključ, već i za cijelu Bosnu i Hercegovinu, gdje naša tzv. dijaspora pomaže ekonomiju BiH odnosno 3,5 milijardi KM se svake godine sliva u BiH i ovo nije konačna cifra. Međutim, postoji i ona druga strana medalje!

Pored svih osoba, udruženja, kompanija, građana, među još jednim velikim i iskrenim prijateljima našeg Ključa, našao se i gospodin Nedim Hrustić koji živi i radi u Washingtonu, SAD. Pored poslovnih uspjeha koje ovaj naš sugrađanin Nedim niže u Americi, ipak nije zaboravio svoj Ključ i svoj narod. Već dugi niz godina, ovaj sramežljivi čovjek nam priznaje kako pomaže ljudima ne gledajući ko su, odakle su, ne gledajući ih očima vjere i kojoj pripadaju, već ih gleda očima ljudskosti. Pomažem kad god mogu, koliko mogu, nekome ovoliko, nekome onoliko, ali svi su zadovoljni  i to mi ispunjava dušu, jer koliko god ja dajem, toliko i duplo meni dragi Bog vraća, te najviše volim kad imam da dijelim – ističe Nedim Hrustić.

Upravo je gospodin Nedim donirao finansijsku pomoć porodici Amira Šehića za liječenje koje Amir mora nastaviti, ali i za pomoć najmlađem bratu koji je u nedjelju nesretnim slučajem pao preko zida i koji se nalazi u teškom stanju u Kantonalnoj bolnici u Bihaću.

Ovo je bila prilika da se Amir Šehić od srca i kroz suze zahvali ovom velikom čovjeku.  Danas je Nedima Hrustića i Amira Šehića ugostio i Načelnik Općine Ključ, gospodin Nedžad Zukanović, koji se zahvalio na dosadašnjoj pomoći običnim ljudima, našim ključanima koji su u velikoj potrebi, a koji je istakao i pomoć NK "Ključu" za nabavku 20 trenerki za pionire, te renoviranje prostorija za presvlačenje NK "Ključ" s ukupnom vrijednošću od 3.000,00 KM.

Načelnik Zukanović je istakao da su naši ljudi koji žive po bijelom svijetu izuzetno susretljivi i da se odazivaju na svaku humanitarnu akciju koja se pokreće u Ključu, da sada djeluje Udruženje ključana "Prijatelji Ključa" u Švicarskoj i u Ključu i koji su najaktivnije udruženje ključana. Međutim Načelnik Zukanović je istakao također i da pored ovog udruženja, veliku pomoć posebno djeci u osnovnim školama pruža i Bosansko-kanadsko humanitarno udruženje iz Kanade koji svake godine plaćaju sendviče za cijelu školsku godinu za 180 učenika kako u Ključu, tako i u pojedinim školama u Bosni i Hercegovini, te da posebnu angažovanost ključana primjećuje od pojedinaca kao što je gospodin Đevad Mistrić koji također animira svoje prijatelje koji su iz Ključa, ali i drugih gradova i koji svojim uplatama također plaćaju sendviče u školama za djecu iz socijalno ugroženih porodica, te niz drugih humanitarnih akcija koje pokreće ovaj naš sugrađanin.

Kao Načelnik svih građana općine Ključ veoma sam ponosan na svoje ključane i sve prijatelje Ključa koji svojim aktivizmom pomažu našu općinu i svoje sugrađane koji se nalaze u teškoj situaciji. Ovakvih ljudi ima širom svijeta i uvijek ističem da su naši sugrađani, naši ključani potekli od jedne posebne dobročiniteljske čehre-kazao nam je Načelnik općine Ključ, Nedžad Zukanović.