Posjeta CIVITAS sekcija Općini Ključ

posted in: Arhiva, Dijaspora | 0

 

Danas su u prostorijama Jedinstvenog općinskog organa uprave općine Ključ boravili učenici CIVITAS sekcija OŠ „Velagići“ i MSŠ „Profesor Omer Filipović“ te nas upoznali sa svojim projektima „Biciklizam – zdrave životne navike i propisi“, odnosno „Street Workout Park Ključ“.

Svojim projektom učenici sekcije OŠ „Velagići“ tematiziraju biciklizam kao sport, stil života i odgovornost učesnika u saobraćaju i žele da pokrenu aktivnost obilježavanja starog puta Pudin Han – Velagići sa saobraćajnim znakovima „Biciklisti na putu“ i „Škola – djeca na putu“ te postavljanje ležećih policajaca. Namjera im je također informisati bicikliste da koriste ovaj put kao alternativu magistralnom putu.

Sekcija CIVITAS-a MSŠ „Profesor Omer Filipović“ namjerava promovisati zdrave stilove života te afirmaciju sporta kroz projekat izgradnje igrališta sa sportskim spravama na otvorenom koje bi koristili svi uzrasti i generacije.

U svojim nastojanjima su dobili punu podršku organa uprave.