Vitezovi kralja Tvrtka u Ključu

posted in: Nekategorisano | 0

UG Rusag baštini tradiciju srednjovjekovne Bosne i kralja Tvrtka. Sada su u relizaciji projekta koji se zove ,,Tvrtko je i moj kralj” i u sklopu projekta obilaze neke od gradova, a jedan od tih gradova je i Ključ gdje su se danas družili s građanima Ključa, a najviše s djecom kojima su historijski kostimi iz doba Kralja Tvrtka itekako zanimljivi.
Danas su oživjeli historiju Tvrtkove srednjovjekovne Bosne i u duhu tog vremena upoznali prisutne sa starim zanatima, viteškim borbama i oklopnom opremom.

U općini Ključ su potpisali Sporazum o saradnji za buduće aktivnosti koji će doprinijeti i razvoju turizma općine Ključ.

Sutra, 20.12.2020. (nedjelja) u periodu od 11:30 do 14:30 će biti organizovan odlazak na Stari grad te fotografisanje na tvrđavi kao i pravljenje kratkih video zapisa.

Projekat realizuje UG “Rusag” iz Prijedora.

Ovaj projekat je podržan od strane #BHRI USAID Bosnia and Herzegovina IOM Bosnia and Herzegovina