OBAVIJEST ZA MJEŠTANE MZ VELAGIĆI

posted in: Nekategorisano | 0


Obaviještavaju se mještani MZ Velagići da usljed velike potrošnje i visokih temperatura koje su dovele do toga da naselja koja se nalaze na rubnim dijelovima vodovodne mreže nemaju vode u dužem razdoblju, kao i da pojedina naselja imaju otežanu opskrbu vodom, JP „Ukus“ d.o.o. Ključ uvodi redukciju u vodovodom sistemu Zmajevac. Ovom prilikom molimo mještane da u ovom periodu vodu koriste racionalno, kako bi svi imali potrebnu količinu vode za osnovne potrebe. Slab dotok vode na izvorištu Zmajevac je jedini razlog ovakve situacije. Sve pumpe rade u punom kapacitetu, bazen Zmajevac se u maksimalnom mogućem kapacitetu dopumpava sa glavnog gradskog bazena u Šehićima, ali to sve nije dovoljno da zadovolji potrebe trenutne potrošnje vode.