Učenici Projekta građanin u posjeti Općini Ključ

Učenici OŠ “Ključ”, učesnici projekta “Negativan uticaj pandemije na psihu učenika” danas su bili gosti Općine Ključ. U izuzetnoj konkurenciji među 10 kantona i 5 regija na završnoj smotri takmičenja Projekt građanin/Ja građanin, pod pokroviteljstvom Civitasa, našli su se i naši učenici. Nastavnik Asmir Vučkić i djeca su bili u prilici predstaviti svoj rad i aktivnosti koje su poduzimali u cilju da potaknu sve aktere da brinu o mentalnom zdravlju djece i mladih, bez obzira na koji način se odvija nastavni proces. Mi smo ponosni na njih, a oni na svoj rad, jer su ostvarili i ispunili osnovni cilj Projekta građanin, a to je praktično kooperativno učenje o učestvovanju u demokratskom političkom procesu.