Sastanak sa Vijećem mladih USK

posted in: Arhiva | 0

Danas je u zgradi Općine Ključ održan sastanak predstavnika Vijeća mladih Unsko-sanskog kantona sa načelnikom općine Nedžadom Zukanovićem i njegovim saradnicima. Tema sastanka je bila prezentacija projekta “Mladi u fokusu” koji implementira Vijeće mladih USK. Članovi VM USK su upoznali prisutne o aktivnostima koje provode, dok su od strane predstavnka Općine Ključ i načelnika Zukanovića dobili informacije da je izrađen nacrt Strategije prema mladima Općine Ključ i da se uskoro očekuje prijedlog Strategije koji će biti dat na usvajanje općinskom vijeću na jednoj od narednih sjednica.

Načelnik je ovom prilikom istakao da Općina Ključ i on kao načelnik pomaže rad omladinskih udruženja putem različitih projektnih aktivnosti, rad sportskih udruženja, ali i neformalnih grupa kao što je Vijeće učenika srednje škole. Isto tako podržava i implementaciju ovog projekta “Mladi u fokusu” kako bi se obogatio sadržaj i povećao broj aktivnosti za mlade uzrasta od 15-20 godina starosti te je pozvao populaciju mladih ove starosne grupe da se aktivnije uključe u kreiranju aktivnosti koje predstoje da se implementiraju tokom ljeta, ali i da se uključe u pripremu organizacije 15. septembra, Dana oslobođenja općine Ključ.