Pokretanje projekta „Unapređenje društvene kohezije kroz saradnju u oblasti pružanja lokalnih usluga u Bosni i Hercegovini“

posted in: Arhiva | 0

Pokretanje projekta pod nazivom „Unapređenje društvene kohezije kroz saradnju u oblasti pružanja lokalnih usluga u Bosni i Hercegovini“, koji finansira Fond za izgradnju mira Generalnog sekretara Ujedinjenih nacija (PBF), danas je zvanično  najavljeno na ceremoniji održanoj u Sarajevu zajedničkim potpisivanjem povelje.

Projekat vrijedan 3.5 miliona američkih dolara usmjerit će svoje aktivnosti na zapadni dio Bosne i Hercegovine uključujući općine u Kantonu 10 (Glamoč, Drvar, Bosansko Grahovo, Livno), općine Unsko-sanskog kantona (Bosanski Petrovac, Ključ, Sanski Most), kao i u Republici Srpskoj (Mrkonjić Grad i Ribnik), a uz lokalne partnere, provodit će ga Međunarodna organizacija za migracije (IOM) i Razvojni program Ujedinjenih nacija (UNDP) u ime Ujedinjenih nacija u Bosni i Hercegovini. Partneri na implementaciji projekta su Program Volonteri Ujedinjenih nacija (UNV), Centar za obrazovne inicijative “Step by Step” Sarajevo, Udruženje “Psiholuminis” Prijedor i udruženje “Pravi požar” Derventa”.

U dokumentu ispod možete pročitati više informacija: