Obavijest za pčelare

posted in: Arhiva | 0

Obavještavamo poljoprivredne proizvođače, fizička i pravna lica sa područja općine Ključ koja su upisana u Registar pčelara i pčelinjaka, da je u skladu sa odredbama člana 12. stav (2) Pravilnika o pčelarstvu  („Službene novine Federacije BiH“, broj 31/18) propisano da  se Prijava o broju pčelinjih zajednica na dan 15.10. predhodne godine i 15.04. tekuće godine vrši u nadležnoj općinskoj službi najkasnije do 15.05. tekuće godine na obrascu koji se nalazi u Prilogu III Pravilnika.

Ukoliko u roku do 15.05. tekuće godine u Službi za razvoj, privredu i civilnu zaštitu poljoprivredni proizvođači sa područja općine Ključ ne izvrše Prijavu o broju pčelinjih zajednica na propisanom obrascu neće moći ostvariti pravo na  federalnu novčanu podršku u 2021.godini – Košnice pčela, uzgoj pčelinjih zajednica.

Napomena !

Za sve dodatne informacije možete se obratiti u Službu za razvoj, privredu i civilnu zaštitu općine Ključ, kancelarija broj 8, ili na broj telefona 037/661-100 lokal 237.

Ključ, 15.04.2021.godine               Služba za razvoj, privredu i civilnu zaštitu