Potpisani Ugovori po Javnom pozivu Općine Ključ za podsticaj razvoju, poduzetništvu i obrtu

posted in: Arhiva | 0

Danas je u organizaciji Općine Ključ održano potpisivanje Ugovora sa korisnicima koji su se prijavili na Javni poziv za ostvarivanje subvencija za podsticaj razvoja, poduzetništva i obrta. Na javni poziv se prijavilo ukupno 47 korisnika.

Raspodjela predviđenih sredstava Javnim pozivom izvršena je na sljedeći način:

1. Subvencije novoosnovanim subjektima malog poduzetništva – 2.900,00 KM

2. Subvencija poduzetništvu mladih – 12.500,00 KM

3. Subvencija poduzetništvu žena – 19.000,00 KM

4. Subvencija tradicionalnim i starim obrtima – 3.500,00 KM

5. Subvencija za obrte koji upošljavaju dva i više radnika – 11.500,00 KM

Ukupan iznos dodijeljenih sredstava: 49.250,00 KM

Prisutnima se u ime načelnika Nedžada Zukanovića obratio šef Službe za razvoj, privredu i civilnu zaštitu, Armin Čahut te ih je upoznao sa načinom dodjele sredstava u skladu sa objavljenim Javnim pozivom i obavezama koje korisnici ovih subvencija moraju ispoštovati. Općina Ključ će i u narednim godinama obezbjeđivati sredstva u Budžetu za ovaj vid subvencija.