Ključ domaćin Interkulturalnog festivala “Slika moje zajednice”

posted in: Arhiva | 0

U proteklu subotu naš grad bio je domaćin Regionalnog Interkulturalnog festivala pod nazivom „SLIKA MOJE ZAJEDNICE“. Ključani su ugostili prijatelje iz pet osnovnih škola Ribnik, Mrkonjić Grad, Bosanska Otoka, Stijena i Sanski Most sa oko 110 učesnika.Organizator festivala je Obrazovni centar za demokratiju i ljudska prava CIVITAS, a njegov cilj je prije svega predstaviti običaje i tradiciju lokalne zajednice.Nosioci programa Interkulturalnog festivala učenici osnovnih škola su na kreativan način  kroz kraći defile, ples, igru, kulinarske specijalitete, izložbu tradicionalnih nošnji  predstavili općinu iz koje dolaze. Gosti festivala bili su Haris Ibričić, predstavnik CIVITASA BiH i Dika Bejdić, predstavnici Ministarstva obrazovanja, nauke, kulture u sporta USK-a koja je i otvorila festival. Interkulturalni festival „SLIKA MOJE ZAJEDNICE“ u Ključ je prvi od pet planiranih, a organizacijom ovakvih festivala nastoji se postaći tolerancija, saradnja, prijateljstvo i suživot među učesnicima

 

 

Prilog: Radio Ključ