Obilježen Dan patriotske lige općine Ključ

posted in: Dijaspora | 0

Udruženje patriotske lige naše općine je u protekla dva dana obilježilo Dan patriotske lige Ključa. Centralno obilježavanje Dana patriotske lige održana je u nedjelju svečanom akademijom u domu kulture. Svečanoj akademiji prisustvovao je veliki broj građana, ratnih veterana, patriota kao i najviši dužnosnici saveza patriotske lige BiH. Prisutnima su se obratili Asim Egrlić predsjednik patriotske lige Ključa, načelnik općine Ključ prof. Nedžad Zukanović potom Besim Dizdarić, Đevad Tosunbegović predsjednik skupštine patriotske lige BiH i predsjednik patriotske lige BiH Salih Kulenović. Tokom akademije istaknuto je kako je potrebno podsjećanje na događanja iz ‘91 i ‘92 godine da se ne zaboravljaju i da nam se genocid nikad ne ponovi. 

Patriotska liga osnovana je 10 juna 1991. godine i trajala je do 15. aprila ‘92. godine kada prerasta u teritorijalnu odbranu. Na kraju akademije posthumno su dodijeljena priznanja poginulim i preminulim članovima patriotske lige i udruženju logoraša Omer Filipović a akademiju je upotpunio kulturno-zabavni program u kom su učestvovali KUD Naša mladost, Stari grad, UM Krasuljak i KUD Preporod Bihać. Obilježavanje Dana patriotske lige Ključa financijski je pomogla općina Ključ.

 

     

Prilog: Radio Ključ