Asfaltirana dionica ceste od Sanice prema Laništu

posted in: Dijaspora | 0

U četvrtak je u Sanici svečano ozvaničen završetak radova, odnosno projekt rekonstrukcije i asfaltiranja dionice ceste koji vodi od Sanice  prema Laništu.  Nova dionica asvaltiranog puta je u dužini od gotovo 900 metara. Direkcija regionalnih cesta Unsko-sanskog kantona u ovom dijelu ključke općine ima u planu nastaviti sa izgradnjom cesta kako bi se olakšao život mještanima Sanice. Vlada Unsko-sanskog kantona u rekonstrukciju i asfaltiranje puta izdvojila je 197.000 KM. Prilikom realizacije ovoga projekta, kako je istakao Amel Alagić, direktor Direkcije za ceste, ostvarene su određene uštede, te će ta sredstva biti  uložena  u druge projekte u ovoj mjesnoj zajednici.

Prilikom pripreme ovoga projekta, sanirana su klizišta u ovom području u vrijednosti 100.000 KM.

Prilog: Radio Ključ