Saopćenje Općine Ključ povodom protesta sugrađanina Čakanović Senada

posted in: Arhiva | 0

Povodom višednevnog protesta našeg sugrađanina Čakanović Senada, ispred  zgrade Općine Ključ Općinski načelnik upućuje sljedeće saopćenje za javnost:Izražavamo žaljenje zbog situacije u kojoj se našao naš sugrađanin ali istovremeno  i neslaganje sa njegovim postupkom , kako zbog tvrdnji navedenih na transparentima  te  zbog njegove konstatacije da je za njegove nedaće i probleme sa porodicom Mušanović, kriv Organ uprave. Ističemo da je istina drugačija, s obzirom da je problem koji je istaknut od sugrađanina Čakanovića, datira od 2002.godine, od prvog podnošenja zahtjeva Općini Ključ, pa do konačnog rješavanja u upravnom postupku, o čemu svjedoče dokumenta koja možete pogledati OVDJE

Napominjeno da je navedeni slučaj okončan kako u upravnom, tako i u sudskom postupku (tužba odbijena) i potvrđeno prvostepeno rješenje.
Također ističemo da lica navedena na transparentu gospodina Čakanovića čak nisu bili uposleni u Organu uprave ili nisu ni jednim dijelom bili uključeni u upravnom postupku (donošenju Rješenja o utvrđivanju služnosti), a o čemu svjedoče dokumenti koji su dati u prilogu saopćenja. 
Svrha ovog saopćenja je potreba i obaveza Općine Ključ i svih nas, da tačno i istinito upoznamo naše sugrađane sa stvarnim stanjem predmeta sugrađanina Čakanović Senada  i da razjasnimo našim sugrađanima da se Općina Ključ i nadležna služba uradila sve što je po Zakonu bila obaveza, kao i angažman Općinskog načelnika i izvan okvira koji postupak nalaže. 
 
 
OPĆINSKI NAČELNIK
Nedžad Zukanović, prof.