Vlada FBiH i Saudijski razvojni fond u općini Ključ obnovit će 22 stambena objekta

posted in: Arhiva | 0

Općina Ključ ušla je u projekt rekonstrukcije stambenih objekata iz sredstava Saudijskog razvojnog fonda SDF-a a kojeg implementira Federalno ministarstvo raseljenih osoba i izbjeglica. Upravo odlukom državne komisije odlučeno je da i općina Ključ bude među odabranim općinama u kojoj će se obnoviti 22 stambena objekta i to 17 objekata za povratnike srpske nacionalnosti i 5 objekata za povratnike bošnjačke nacionalnosti. S obzirom da Federalno ministarstvo implementira projekat za odabir korisnika bošnjaka, upriličena su dva sastanka u Sarajevu na kojim je prisustvovao i Općinski načelnik Nedžad Zukanović. Općina Ključ učestvovaće u procesu odabira korisnika i samoj implementaciji projekta a sve shodno procedurama koje je propisao federalni ministar Adil Osmanović. 

Za odabir korisnika srba nadležno je Ministarstvo izbjeglih i raseljnih lica u Banjoj Luci. Ovaj projekt trebao bi se implementirati u narednoj godini, s obzirom da, kada se odrede korisnici i odredi konačna lista slijedi tehnički dio, odnosno izbor projektne kuće i izvođača radova. Obnova, odnosno projekt rekonstrukcije stambenih objekata vršiće se po sistemu „ključ u ruke“.

Prilog: Radio Ključ