Dogovorena saradnja Općine Ključ sa Šibenikom na pripremi zajedničkog projekta za fondove Evropske unije

posted in: Arhiva | 0

U organizaciji Udruženja ključana i prijatelja Ključa "Stjepan Tomašević" u subotu je u sali Općinskog vijeća s početkom u 13.00 sati održana radionica pod nazivom "Koncept turističke destinacije Ključ" koju je vodio ugledni profesor Petar Gardijan s poslovnim iskustvom Podravke, Šibenke i Veleučilišta u Šibeniku. U uvodnom dijelu upriličena je svečana dodjela Zahvalnice gospodinu Vinku Blaževiću za doprinos u međugradskoj i međudržavnoj kulturnoj suradnji koju Općinsko vijeće Ključ dodjeluje povodom 15. Septembra, Dana općine Ključ. Zahvalnicu gospodinu Blaževiću uručio je načelnik općine gospodin Nedžad Zukanović. Načelnik Zukanović se ovim putem zahvalio gospodinu Blaževiću i poželio mu da i u budućnosti nastavi s dobrim radom. Pored održane radionice gospodin Gardijan je ponudio svoju pomoć da volonterski održi još nekoliko radionica za učenike srednjih škola na temu poduzetništva i razvoj tržišta, što smatra izuzetno važnim za današnje generacije.

U sklopu današnjih aktivnosti u organizaciji udruženja održana je i promocije knjige šibenčanina i velikog prijatelja Ključa, pjesnika Dinka Škevina "More samo more". Uvodničar je bio gospodin Nikola Urukalo, voditelj iz Šibenika, dok se Škevin prisutnima obratio kroz svoje tri pjesme. Na kraju radionice i aktivnosti dogovoreno je da se zajedno uz podršku grada Šibenika i Općine Ključ pristupi zajedničkoj pripremi projekata koji će biti finansirani od strane fondova iz Europske Unije i da se za pristup tim fondovima mora raditi timski radi unapređenja kulturnih dešavanja i izgradnje infrastrukture u ove dvije sredine.