V emisija Radio Ključa “Migarcije i razvoj”

posted in: Dijaspora | 0

U utorak, 3 februara emitovana je treća emisija “Migracije i razvoj” namijenjena ključanima koji žive i rade izvan svoje zemlje.Realizacija emisije  je zajednički projekat Radio Ključa i općine Ključ, a realizuje se u sklopu istoimenog projekta „Migracije i razvoj“ koji provodi Općina Ključ  u saradnji sa Ministarstvom za ljudska prava i izbjeglice BiH, Švicarskom vladom i Razvojnim programom Ujedinjenih nacija.U ovoj radio emisiji razgovarali smo sa Hajrudinom Hasanbegovićem, direktorom Fonda za komunalno stambenu infrastrukturu Ključ o djelatnostima i uslugama ove ustanove, njihovoj saradnji sa dijasporom, problemima koji se javljaju na relaciji Fond-dijaspora , doprinosu naših građana u dijaspori u razvoju lokalne zajednice kao i o prijedlozima za buduću saradnju Fonda sa našim građanima koji žive i rade izvan svoje matićne općine.

U drugom dijelu emisije predstavili smo sportske aktivnosti, sadržaje i manifestacije u Ključ sa posebnim osvrtom na događaj Izbora sportaša općine Ključ za 2014 godinu , te su za kraj emitovane najznačajnije informacije koje su obilježile prvi mjesec 2015 godine.
 
Poslušajte V emisiju “Migracije i razvoj”!