Ključ će danas dobiti opremu za brzo djelovanje u slučaju prirodnih nepogoda

posted in: Arhiva | 0

 

Kako bi se povećala spremnost i brzina odgovora u slučaju prirodnih nepogoda, u Bihaću će danas biti upriličena primopredaja opreme za službe civilne zaštite općina Unsko-sanskog kantona u vrijednosti 77 hiljada KM.Bit će dodijeljena tri čamca, tri motora za čamce, 15 sigurnosnih prsluka, deset isušivača zraka, osam agregata 5kW i osam muljnih pumpi 5,3 kW.Opremu će dobiti i službe civilne zaštite  općine Ključ a primopredaji opreme prisustvovati će danas u Bihaću i Općinski načelnik Nedžad Zukanović i Armin Čahut šef Službe za civilnu zaštitu.

Pored Ključa opremu će dobiti i grad Bihaća, općina Bosanski Petrovac, Bosanska Krupa, Bužim, Cazin, Sanski Most i Velika Kladuša. Ovo je jedan od prvih događaja koje organizira UNDP u okviru aktivnosti smanjenja rizika od prirodnih nepogoda. UNDP u saradnji sa vlastima, nadležnim institucijama i organizacijama širom Bosne i Hercegovine provodi aktivnosti na smanjenju rizika od elementarnih nepogoda, kao i ublažavanju njihovih negativnih posljedica u okviru šireg konteksta održivog razvoja, saopćeno je iz Ureda za komunikacije UNDP-a u našoj zemlji.
 
Prilog: Media-kljuc.ba