“Biznis kafa” predstavljanje regulacionog plana prostora DI Ključ potencijalnim kupcima

posted in: Dijaspora | 0

U okviru već tradicionalnog poslovnog druženja ključkih privrednika “Biznis kafa” prezentirane su dosadašnje aktivnosti vezane za izradu regulacionog plana prostornog obuhvata Drvne industrije Ključ.Cilj prezentacije bio je upoznavanje potencijalnih ulagača, prvenstveno onih sa područja općine, sa namjerama lokalne zajednice vezanim za prostor bivše pilane površine preko pet hektara. Sastanku je, pored predstavnika općinskih službi, prisustvovao i stečajni upravnik koji vodi postupak u DI Ključ i koji je pohvalio ideju lokalne zajednice da u dogovoru sa privrednicima i potencijalnim ulagačima odredi namjenu zemljišta. Stečajni upravnik također je govorio o načinu prodaje zemljišta, odnosno provođenju ideje načelnika Općine Nedžada Zukanovića i saradnika, koja podrazumijeva parcelaciju i prodaju zemljišta investitorima, te njegovo privođenje namjeni, s ciljem stvaranja povoljnijeg poslovnog ambijenta i novih radnih mjesta.

U narednom periodu i u dogovoru s privrednicima će se nastojati da se ponuda lokalne zajednice za potencijalne investitore, kako domaće tako i strane, učini što prihvatljivijom, rečeno je na sastanku.

Izjava Općinski načelnik Nedžad Zukanović