Prhovo: obilježena godišnjica stradanja mještana

posted in: Arhiva | 0

Obilaskom lokaliteta masovne grobnice Ciganska dolina a potom i šehidskog mezarja u Prhovu, gdje su proučeni jasin i tevhid šehidima ovog džemata, u subotu je obilježena dvadeset i treća godišnjica od nezapamćenih zločina nad Bošnjacima u Prhovu. Obilježavanju tužne godišnjice prisustvovali su brojni građani, porodice ubijenih, predstavnici lokalne izvršne i zakonodavne vlasti Općine, predstavnici banjalučkog muftijstva i medžlisa Islamske zajednice Ključ. U Prhovu je 1992. godine od ruke agresora ubijeno pedeset i troje nedužnih civila, od čega jedanaestero djece i osamnaest žena.

Obilježavanje godišnjice stradanja mještana Prhova ujedno je i posljednji sadržaj u okviru programa obilježavanja manifestacije Dana otpora agresoru koja se u proteklih nekoliko dana obilježavala u našoj općini.