Uređeno dječije igralište u JU Dječiji vrtić “Ljiljan” Ključ

posted in: Dijaspora | 0

Općina Ključ i općinski načelnik Nedžad Zukanović su nakon uspješne adaptacije zgrade dječijeg vrtića u saradnji s direktorom ustanove Mujagom Selmanom,  dostavili projekt uređenja dječijeg igrališta turskoj razvojnoj agenciji „TIKA“. Isti projekt je odobren i dijelom implementiran. Naš cilj je da nastavimo s ulaganjem u dječiji vrtić do kompletnog uređenja igrališta.

 
 
 
Ovo je drugi put da turska razvojna agencija „TIKA“ ulaže u naš vrtić u ovoj godini. Želja nam je da pored naših najmlađih stanovnika koji pohađaju vrtić i ostala djeca predškolskog i osnovno-školskog uzrasta imaju adekvatan prostor za igru i druženje. U sklopu JU dječiji vrtić „Ljiljan“ u jednom dijelu dvorišta ove ustanove postavljeno je novo igralište koje se sastoji od postolja za ljuljaške s dvije ljuljaške, bebi ljuljaške, mostića s toboganom, samostalni tobogan, te vratila. Isto igralište je obloženo gumenim pločama kako bi se ublažio eventualni pad djece, te danas ono predstavlja lijepu sliku u centru grada koja je namijenjena našim najmlađim stanovnicima. U narednom periodu očekujemo dolazak predstavnika turske razvojne agencije „TIKA“ koji će posjetiti vrtić i djecu vrtića, te svečano otvoriti novo igralište. Općina Ključ i općinski načelnik Nedžad Zukanović će i ubuduće raditi na ovakvim i sličnim projektima, kako bi olakšali svakodnevnicu naših sugrađana, a posebno onu uljepšanu igrom i pjesmom naših najmlađih stanovnika.