Obavijest o Programu sufinansiranja zapošljavanja i samozapošljavanja u oblasti poljoprivrede

posted in: Arhiva | 0

Dana 9.11.2015. godine objavljen je Javni poziv za učešće u Programu sufinansiranja zapošljavanja i samozapošljavanja u oblasti poljoprivrede 2015. Ovaj program ima za cilj  poticaj za osobe sa evidencije nezaposlenih u Federaciji BiH

 

radi samozapošljavanja i zapošljavanja u novoregistrovanim i već postojećim poslovnim subjektima (obrtima) u oblasti poljoprivrede. Ciljna grupa grupa ovog Javnog poziva su lica prijavljena na evidenciju nezaposlenih u Federaciji BiH, te u registar poljoprivrednih gazdinstava i registar klijenata, bez obzira na stepen obrazovanja i dob, a koja će po odobravanju sredstava registrovati i održati registrovanom poljoprivrednu djelatnost u trajanju od najmanje 36 mjeseci i/ili koje će se zaposliti u novoregistriranim ili već postojećim poljoprivrednim obrtima. Kompletan tekst Javnog poziva možete pogledati OVDJE.