Posjeta šehidskom mezarju u Ključu povodom godišnjice 17. VKBbr

posted in: Arhiva | 0

 

U povodu 23. godišnjice od formiranja 17. Viteške krajiške brdske brigade, jučer su porodice poginulih, općinska delegacija i predstavnici boračkih udruženja i organizacija posjetili šehidsko mezarje u Ključu. Na šehidskom mezarju položeno je cvijeće ispred delegacije organa uprave općine Ključ predvođene načelnikom Nedžadom Zukanovićem,

 

 

te predstavnici Udruženja „17. Viteške“ i kantonalnog Udruženja porodica šehida i poginulih boraca. Prisutni su učenjem fatihe prisjetili se svih šehida „17. Viteške“ i Armije RBiH. Ovom prilikom kratko su se obraili Salko Karajlić ratni komadant 2. Bataljona 17.VKBbr i dobitnik najvećeg ratnog priznanja „Zlatni ljiljan“ te općinski načelnik Nedžad Zukanović koji su ovom prilikom uputili čestitku svim pripadnicima ove jedinice u povodu godšnjice formiranja. Nakon posjete šehidskom mezarju u Ključu, delegacija iz ove općine posjetila je i mezar rahmetli generala Mehmeda Alagića u Fajtovcima.