JKP “Rad” potpisao ugovor sa SV Company, u narednom periodu za 700 domaćinstava u Ključu besplatno kante za selektiranje

posted in: Arhiva | 0

Povodom uspješnog početka realizacije projekta „Moja eko kanta“ kojeg JKP „Rad“ Ključ realizuje zajedno sa Kantonalnim ministarstvom građenja, prostornog uređenja i zaštite  okoliša Unsko-sanskog kantona i općinom Ključ  danas u u 10:00 h u prostorijama ovog preduzeća je upriličeno  svečano  potpisivanje Ugovora sa  odabranom firmom SV COMPANY d.o.o.  Trn- Laktaši koja  će u narednih mjesec i pol dana izvršiti nabavku i isporuku u Ključ 700 žutih  kanti od 120 litara.

Potpisivanju ugovora su prisustvovati i Općinski načelnik Nedžad Zukanović koji je dao punu podršku projektu i istakao njegov značaj za našu općinu i Tahir Nuhić ministar za građenje, prostorno uređenje i zaštitu okoliša USK –a  čije ministarstvo i finansira ovaj projekat u iznosu od 25.000 KM iz  sredstava ekoloških  naknada za  2015.godinu. Tokom današnjeg potpisivanja ugovora istaknuto je da je ovo  prvi put na području našeg kantona da građani imaju  mogućnost  selektiranja  otpada  na mjestu   nastanka tj. pred svojom kućom  a uz to  700 domaćinstava dobija  kantu  za  selektiranje  besplatno.Projekat “Moja eko kanta” je do posebnog značaja za općinu Ključ jer građanima daje mogućnost da odvajaju otpad na mjesto nastanka i izdvajaju sekundarne sirovine koje neće završiti na deponiji nego će biti predane operaterima koji će iste ponovo vratiti u proizvodnju.

Evo šta o projektu kaže Sebiha Čajić, direktorica JKP “Rad” Ključ: