Drugi dan Kurban Bajrama – Dan Šehida – Obilazak šehidskih mezarja

posted in: Arhiva | 0

Povodom drugog dana Kurban Bajrama, odnosno Dana Šehida, načelnik općine Ključ Nedžad Zukanović je sa svojim suradnicima obišao šehidska mezarja na području općine Ključ. Pored načelnika Zukanovića, na šehidskim mezarjima su bili prisutni članovi porodica poginulih boraca, rodbina i prijatelji.

Svaki Bajram evocira uspomene i tjera suze na oči kada posjetimo posljednja počivališta naših najmilijih i naših najvećih sinova Bosne i Hercegovine. Ne možemo se oteti utisku, da je bol uvijek i jednako jaka, ako ne i jača i nakon više od dvadeset godina. Naša obaveza, obaveza naše djece jeste da čuvamo od zaborava naše Šehide, naše borce koji su nam omogućili da danas slobodno koračamo našom Bosnom i Hercegovinom. Da im dragi Allah podari najljepši i vječni džennet – kazao je načelnik općine Ključ Nedžad Zukanović.

Pred duše Šehida danas je na mezarjima proučen Jasin.