Načelnik Nedžad Zukanović ugostio i podržao dobrovoljne darivaoce krvi

posted in: Arhiva | 0

ck3

Juče je načelnik općine Ključ Nedžad Zukanović ugostio članove Crvenog križa,  dobrovoljne darivaoce krvi. Trenutno u Ključu ima oko 160 članova, dobrovoljnih darivalaca krvi. Za 09.juni 2018. godine predviđena je iduća akcija darivanja krvi. Povodom ovog humanog čina bit će upriličeno  i druženje. Prisutni na ovom sasanku su apelovali da se mladi trebaju više uključiti u ovakve akcije, jer kako važi nepisano pravilo jedna doza krvi može spasiti tri života. Načelnik Zukanović koji je također dobrovoljni darivalac krvi će i ovaj put novčano podržati druženje koje će ogranizovati Crveni križ  općine Ključ. Odlukom načelnika svi oni koji su darovali krv 100 puta i koji u budućnosti dostignu taj broj bit će nagrađni sa 100 KM.

ck4