Ramazanska čestitka

posted in: Arhiva, Dijaspora | 0

Ramazanska02

Ramazan je sveti mjesec čiji su dani ispunjeni postom i molitvom, dobrim djelima, tolerancijom te ukupnom duhovnom obnovom i preporodom.

Post je radost vjernika, jer ga čini duhovno zdravim i jačim, njegovo srce blažim, njime on popravlja svoj odnos prema sebi i prema drugima.

U danima Ramazana čovjek najbolje osjeća ljepotu istine, pravde, poštenja, dobročinstva, bratske ljubavi i, iznad svega, Božije milosti.

Želimo da post poveća ljubav prema dobru i učini nas boljim i predanijim vjernicima.

Naša želja je da nas post učini duhovno jačim u razmišljanju i djelovanju – za dobro pojedinca, zajednice i društva u kome živimo.

Ramazan Šerif Mubarek Olsun želi vam Općinski načelnik Nedžad Zukanović sa zaposlenicima Općine Ključ.