Održana edukacija krajnjih korisnika za dodjelu plastenika i opreme

posted in: Arhiva | 0

Općina Ključ, u saradnji sa nevladinom organizacijom Muslim Aid Association, raspisala je Javni poziv za podnošenje zahtjeva za dodjelu 10 plastenika od 100m2 sa sadnim/sjemenskim materijalom, sistemom za navodnjavanje i dodatnom opremom. Projekat sufinansiraju Općina Ključ (40%), nevladina organizacija Muslim Aid Association (40%) i krajnji korisnik (20%) od ukupne cijene plastenika i opreme.

Komisija za odabir krajnjih korisnika za dodjelu plastenika i opreme je, nakon pregleda prispjelih prijava, sačinila listu krajnjih korisnika na osnovu utvrđenih kriterija za bodovanje.

Danas je, u zgradi Općine Ključ, održana edukacija sa kandidatima koji su ostvarili pravo na dodjelu plastenika i opreme.

Odabrani kandidati imali su priliku upoznati se sa osnovnim principima i tehnologijom proizvodnje povrća u zatvorenom prostoru. Također, proizvođači će u naredne dvije godine imati stručnu i savjetodavnu pomoć agronoma.