SAOPĆENJE ZA JAVNOST: OŠTRA OSUDA OPĆINSKOG NAČELNIKA I PREDSJEDAVUĆE OPĆINSKOG VIJEĆA NA PONAŠANJE DRAGE TANDŽERIĆA

posted in: Arhiva | 0

Općinski načelnik Nedžad Zukanović i predsjedavajuća Općinskog vijeća Emina Velić, NAJOŠTRIJE osuđuju objavu na Facebooku Drage Tandžerića u kojoj podstiče na mržnju, omalovažavanju žrtava u Biljanima te pokušaju zastrašivanja građana općine Ključ.

Naročito je zabrinjavajuća činjenica da objava dolazi od mlade osobe koja u vrijeme najstrašnijih zločina nije bila ni rođena, pa nam se jasno daje do znanja da su zakazale obrazovne institucije u susjednom entitetu.

Pozivamo nadležne institucije da u skladu sa svojim ovlastima upotrijebe svoje mehanizme u kažnjavanju dotične osobe.

OPĆINSKI NAČELNIK i PREDSJEDAVAJUĆA OV-a

Nedžad Zukanović i Emina Velić