Potpisani infrastrukturni ugovori

Danas je općinski načelnik Nedžad Zukanović u zgradi Općine Ključ potpisao sedam ugovora za izvođenje radova izgradnje i sanacije putne infrastrukture i ugovore uređenja objekata visokogradnje i niskogradnje te je potpisan i ugovor o vršenju usluga izrade projektne dokumentacije saobraćajne signalizacije na području urbanog dijela općine Ključ.

Ugovori su zaključeni sa firmom “Divel” d.o.o. Sanski Most i to:

1. Izvođenje radova uređenja gradske infrastrukture, a vrijednost projekta iznosi: 341.857,50 KM bez PDV-a.

2. Izgradnja i asfaltiranje parking prostora Donji Kamičak, a vrijednost projekta iznosi: 5.710,00 KM bez PDV-a.

3. Asfaltiranje puta prema mezarju u naselju Ramići, a vrijednost projekta iznosi: 23.911,30 KM bez PDV-a.

4. Asfaltiranje i rekonstrukcija puta u naselju Rejzovići, a vrijednost projekta iznosi: 12.808,00 KM bez PDV-a.

5. Izgradnja dijela kanalizacije u naselju Domazeti MZ Biljani, a vrijednost projekta iznosi: 9.392,00 KM bez PDV-a.

Sa firmom Obrt “P.KOV” Ključ potpisan je ugovor za sljedeći projekt:

6. Sanacija mosta Zgon-Humići, a vrijednost projekta iznosi 5.982,00 KM bez PDV-a.

Sa firmom “HKP Consulting” d.o.o. Banja Luka potpisan je ugovor za sljedeći projekt:

7. Izrada projektne dokumentacije saobraćajne signalizacije na području urbanog dijela općine Ključ,, a vrijednost projekta iznosi 6.400,00 KM bez PDV-a.

Ukupna vrijednost ovih potpisanih ugovora je 406.060,80 KM bez PDV-a.

Današnjim potpisivanjem ugovora Općina Ključ pokazuje svoju posvećenost uređenju kako gradske jezgre tako i ruralnih područja gdje rješavamo probleme koji su se pojavili, a koje je neophodno sanirati ili kompletno završiti. Općina Ključ će i u budućnosti nastojati da obezbijedi sredstva za infrastrukturne projekte kako bismo unaprijedili kvalitet življenja naših građana, kazao je načelnik Zukanović.