Sretan Dan učitelja!

posted in: Arhiva | 0

Učiteljski poziv je jedan od najstarijih poziva koji imaju korijene u periodima prije nastanka škole kao institiucije. Svako društvo je za ovaj poziv biralo ljude u koje su imali najviše povjerenja i koji su bili najviše cijenjeni u društvu. Svjetski dan učitelja obilježava se i u Bosni i Hercegovini i u svijetu, sa ciljem da se istakne uloga prosvjetnih radnika u obrazovanju i razvoju djece i naglase principi i preporuke o položaju učitelja, nastavnika i profesora.

“Poštovani i dragi učitelji, nastavnici, profesori, odgajatelji, u vašem se radu temelje osnovna znanja, navike i umijeća naše djece, budućnosti ovog grada i naše zemlje. Biti prosvjetni radnik je častan i zahtjevan poziv. Hvala vam za posvećenost i motivaciju koja je zaslužna za uspjeh djece u školi, ali i za njihov osobni rast”.

SRETAN DAN UČITELJA!

OPĆINSKI NAČELNIK

Nedžad Zukanović, prof.