Ismet Hadžić Ićo dobitnik značke Civilne zaštite Unsko-sanskog kantona

posted in: Arhiva | 0

U sklopu obilježavanja 1.marta, Međunarodnog dana civilne zaštite, danas je u Bihaću održana svečana sjednica Kantonalnog štaba civilne zaštite Unsko-sanskog kantona.

Premijer USK i komandant Štaba CZ USK Nijaz Hušić u obraćanju je naglasio značaj sistema zaštite i spašavanja ljudi i materijalnih dobara od prirodnih i drugih nesreća, a Civilna zaštita je planski organiziran dio tog sistema koji obuhvata i tehničko-materijalno opremanje službi i koordiniranje strateškog, analitičkog, preventivnog i humanitarnog rada.

Pripadnik civilne zaštite je i svaki građanin koji se nesebično odazove da pomogne u momentima opasnosti za živote građana i materijalnih dobara. To je najveća snaga ovdašnjeg sistema zaštite i spašavanja – ljudi koji su nesebični, humani i hrabri i uvijek spremni pružiti pomoć drugima.

Takva osoba je i naš poznati dobrovoljni darivalac krvi, vatrogasac i naš dobri Ključanin ISMET HADŽIĆ IĆO kojega je Civilna zaštita Unsko-sanskog kantona odlikovala Značkom civilne zaštite za doprinos u spašavanju ljudi i materijalnih dobara

Ismeta Hadžića je predložio šef Službe za razvoj, privredu i civilnu zaštitu, Armin Čahut, a Civilna zaštita Unsko-sanskog kantona je prihvatila ovaj prijedlog i time Ismeta odlikovala svojom značkom.

Ovo posebno odlikovanje Ismetu je uručio Premijer USK i komandant Štaba CZ USK Nijaz Hušić.

Koristim se prilikom da našem Ismetu čestitam i da mu poželim uspjeh u daljnjem radu.

Treba nam više ovakvih dobrih ljudi na koje možemo biti ponosi, a ima nas, jer Ismet upravo predvodi plejadu takvih osoba, dobrih Ključana.

Općinski načelnik

Nedžad Zukanović, prof.

Dio teksta preuzet je sa FB stranice Vlade USK.