Udruženje Pomozi.ba doniralo USK 50 000 zaštitnih maski

Maske

Humanitarna organizacija Pomozi.ba osigurala je 500 hiljada hirurških maski za lice, koje doniraju institucijama i građanima Bosne i Hercegovine. Unsko-sanskom kantonu donirano je 50 000 maski te je komandant štaba CZ USK, premijer Mustafa Ružnić preporučio da se maske raspodijele u svim općinama i gradovima, i to onima koji su naizloženiji: MUP-u USK, bolnicama i domovima zdravlja na području Unsko-sanskog kantona i Kantonalnoj organizaciji Crvenog križa te jedan dio za novinarske ekipe. Jedan dio maski iz ove donacije solidarno je upućen i za građane Prijedora i Bosanske Dubice.

Načelnik Nedžad Zukanović zahvalio se u ime općine Ključ udruženju Pomozi.ba i članovima Udruženja Horizont iz Bihaća koji su se angažovali da dostave donaciju maski, kojima je pomogao u distribuciji.