Sastanak Kantonalne službe za zapošljavanje sa privrednicima i lokalnom upravom

Kantonalna služba za zapošljavanje USK-a na području kantona obilazi sve općine kako bi sagledala stanje u istim a u cilju unapređenja rada službi i uspostavaljanju boljih odnosa i komunikacije između općina, biroa rada i poduzetnika. Jedan takav sastanak održan je ovog četvrtka u Ključu. Sastanku u Ključu je prisustvovao direktor Službe za zapošljavanje USK Nijaz Delić sa saradnicima, Jasim Hadžić šef biroa za zapošljavanje u Ključu, svi značajniji poduzetnici s područja općine, predstavnici obrtnika, poljoprivrednika i privrednika.

Razgovarano je o aktivnostima u domenu rada Službe za zapošljavanje kao i o pitanju svih pitanja, velikoj nezaposlenosti u državi. Privrednici su sa svoje strane istakli sve one probleme s kojima se suočavaju, radu na crnu, lošem poslovnom ambijentu, radu poreskih inspekcija i slično. S ovog sastanka istaknuta je potreba za ovakvim formalnim a i neformalnim druženjima i komunikaciji od kojih sve strane mogu više profitirati.

Izvor: Radio Ključ