Održana tradicionalna “Kestenijada” Dječijeg vrtića Ljiljan Ključ

posted in: Arhiva | 0

Ovog petka, Dječiji vrtić “Ljiljan” priredio je tradicionalnu manifestaciju ”Kestenijadu”. Na igralištu dječijeg vrtića ”Ljiljan” okupili su se polaznici vrtića sa svojim tetama i uposlenim u vrtiću Ljiljan te uz pjesmu, igrokaze i šarolikost boja priredili ovu manifestaciju posvećenu jednom od najljepših godišnjih doba-jeseni. Kao i svaki put ovu manifestaciju isprati, zajedno sa djecom veliki broj roditelja, sugrađana, ali i učenika osnovne i srednje škole.

Tokom manifestacije vršena je i prodaja kolača koje su pripremili uposlenici vrtića "Ljiljan " i roditelji djece te kuhanog kestena. Prikupljena sredstva od prodaje namjenjeni su za pomoć oboljeloj djevojčici Duranović Amili koja je polaznica ovog vrtića. Tokom trajanja manifestacije prikupljeno je 980 KM koje će biti uručeni porodici djevojčice kazao nam je direktor Vrtića gospodin Mujaga Selman.