20. godišnjica 7. korpusa

posted in: Arhiva | 0

Danas je dvadeseta godišnjica od formiranja 7. Korpusa Armije Republike BiH. Sedmi korpus je formiran 07.04.1994. godine u Travniku i za kratko vrijeme je zaslužio epitet najofanzivnije jedinice, obzirom da je najmlađi armijski korpus u  proteklom ratu, te je oslobodio najveći dio okupiranog bosanskohercegovačkog prostora. Veliki dorpinos u formiranju, a i u samom djelovanju Sedmog korpusa dali su Krajišnici na čelu sa legendarnim Mehmedom Alagićem, prvim i jednim komandantom ove proslavljenje armijske jedinice. Tim povodom ovih dana u Travniku će se održati niz manifestacija a u subotu, 12. aprila održat će se centralna manifestacija obilježavanja dvadesete godišnjice od formiranja 7. Korpusa i dvadesetdruge godišnjice od formiranja Armije RBiH. A u Bihaću, kasarni Adil Bešić održaće se centralna svečanost povodom 15. aprila dana i obilježavanja 22-te godišnjice Armije R BiH, ali i 9-te godišnjice 2. pješadijskog rendžerskog puka Oružanih snaga BiH.

Čestitku povodom godišnjice formiranja 7. Korpusa uputili su općinski načelnik prof. Nedžad Zukanović i Adem Crnalić predsjedavajući Općinskog vijeća u svoje i u ime svih vijećnika općine Ključ.