Obilazak šehidskih mezarja u Ključu povod Dana otpora agresoru

posted in: Arhiva | 0

Povodom obilježavanja „Dana otpora agresoru“ danas je u općini Ključ upriličen obilazak šehidskih mezarja izuzev šehidskog mezarja Prhovo i Velegići koji se obilaze u okviru stradanja Bošnjaka u ovim naseljima. Općinske delegacije, predstavnici boračkih udruženja, vijećnici u Općinskom vijeću Ključ, predstavnici političkih stranaka, učenici te građani Ključa posjetili su šehidska mezarje kako bi  učenjem fatihe odali dužnu počast šehidima i poginulim borcima Armije Bosne i Hercegovine. Posjete mezarjima su organizirane prema sljedećem raspored 10:00 h -Donja Sanica i Kamičak, 10:30- Sanica, Krasulje i Humići i 11:00- Biljani i Ključ. Nakon obilaska šehidskih mezarja upriličeno je polaganje cvijeća na Spomen obilježju na Trgu Alije Izetbegovića gdje se prisutnima obratio Abdulah Šistek, pomoćnik Općinskog načelnika Ključ. 

„Mi danas obilazimo šehidska mezarja da se usmenim predanjem prisjetimo svih onih koji su svoje živote dali za našu domovinu jer zvanična historija neće vjerovatno nikada reći šta se dešavalo. Mi živi zato imamo obavezu da to prenosimo na mlađe generacije“ istaka je tom prilikom Šistek. U sklopu ove manifestacije  danas je u programu Radio Ključa održana specijalna emisija o danima otpora agresora u Ključ i stradanju bošnjaka u Velagićima i Prhovu, a u svim školama na području Ključa jutros je prvi čas održan čas  historije na temu otpora agresoru 92-95 godine.

Prilog: Radio Ključ