Održana XIX sjednica Općinskog vijeća Ključ

posted in: Arhiva | 0

Fokus, jučer održane, 19. sjednice Općinskog vijeća bio je na informaciji o stanju na području općine izazvanom poplavama i klizištima u periodu od 15. do 23. maja.Općinski načelnik Nedžad Zukanović, koji je ujedno načelnik Štaba civilne zaštite u vanrednim situacijama, podnio je izvještaj o poduzetim aktivnostima za vrijeme i nakon poplava.Odmah se, rekao je, reagovalo, proglašeno je i stanje elementarne nepogode, a pored spašavanja ljudskih života i dobara u općini, Ključani su se našli i u brojnim drugim gradovima u našoj zemlji nesebično pomažući unesrećenima u poplavama. Općina Ključ i općinske komisije za procjenu štete, koje su po povlačenju vode odmah izašle na teren,  objavile su preliminarni izvještaj prema kome je nastala šteta procijenjena na 2,7 miliona maraka.

Razmatrani su i usvojeni izvještaj o radu kao i plan rada Crvenog križa općine, odluke o davanju saglasnosti za dodjelu koncesija, te odluka o dodjeli montažnih kuća iz kamp-naselja. Usvojena je i odluka o načinu utroška sredstava od šumskih naknada, a ova sredstva  u iznosu od 125.000 KM bit će investirana u svaku od mjesnih zajednica.Također je usvojena i odluka o načinu utroška sredstava od vodnih naknada u iznosu od 32.000 KM koje će se uglavnom iskoristiti za regulaciju potoka na području općine.
 
Prilog: Adis Egrlić