Skupština USK jednoglasno usvojila Odluku o kupovini DI Sanica

posted in: Arhiva | 0

Skupština Unsko sanskog kantona je na juče (pon. 14.7.’14.) održanoj sjednici jednoglasno, sa svih 25 glasova poslanika dala saglasnost o prodaji DI Sanice, odnosno podržala Odluku Vlade USK o davanju saglasnosti Unsko-sanskim šumama o preuzimanju DI Sanice i stvaranju zavisnog društva u okviru Unsko-sanskih šuma. Ovom odlukom pruža se mogućnost da, nakon sprovednog stečajnog postupka u DI Sanica opet bude pokrenuta proizvodnja. Svoju namjeru da pokrene ovo preduzeće već odavno su iskazale Unsko-sanske šume.

Danas će se u Bihaću sastati odbor povjerilaca DI Sanice kako bi, s obzirom da im je dato zeleno svjetlo od strane Skupštine i Vlade USK, dogovorili uvjete i način prodaje DI Sanice.

Prilog: Radio Ključ