“Ključani svome gradu”

posted in: Dijaspora | 0

U Domu Kulture Ključ sinoć je održana već tradicionalna manifestacija „Ključani svom gradu“. Organizator ovogodišnje manifestacije je Udruga Ključana i prijatelja Ključa „Stjepan Tomašević“ i Centar za lokalni razvoj i dijasporu Ključ. Predsjednik Udruge Ključana, Vinko Blažević i društveni vodič CLDD , Šefika Muratagić prilikom obraćanja prisutnima istakli su potrebu što boljeg međusobnog povezivanja i saradnje između Ključana u dijaspori i općine Ključ te su  uručili  zahvalnice pojedincima i ustanova za doprinos u organizaciji manifestacije. Na koncertu su nastupili brojni domaći izvođači kao i KUD „Rešetari“ te naša kulturnoumjentička društva, priredivši domaćoj publici nesvakidašnji ugođaj. Manifestacija „Ključani svome gradu „ je humanitarnog karaktera i ove godine posvećena je porodici Bulut koja je u proteklim elementarnim nepogodamam koje su zadesile naš grad izgubila krov nad glavom .  Svi prisutni imali su priliku donirati svoje dorovoljne priloge i na taj način pomoći ovoj porodici da do zime dobije svoj dom.

Prije manifestacije “Ključani svom gradu” također u Domu Kulture upriličena je književna večer za sve ljubitelje lijepe riječi na kojoj su se predstavili poznati umjetnici Muhidin Šarić, Enisa Bašić, Dinko Škevin i drugi.

Prilog:Radio Ključ