Posjeta šehidskim mezarjima povodom Dana oslobođenja općine Ključ

posted in: Arhiva | 0

Općina Ključ petnaestog septembra obilježava jedan od najznačajnijih datuma u novijoj povijesti, dan oslobođenja općine Ključ. Tim povodom Odbor za obilježavanje značajnih datuma predvidio je niz aktivnosti od kojih je danas bila posjeta svim šehidskim mezarjima na području općine Ključ. Delegacije naše općine predvođene općinskim načelnikom prof. Nedžadom Zukanovićem obišle su šehidska mezarja u Donjoj Sanici, Sanici, Biljanima, Kamičku, Krasuljama, Velagićima, Prhovu, Humićima i Ključu te zajedno sa okupljenom rodbinom i građanima Ključa  proučili fatihu najboljim sinovima naše domovine koji su dali svoje živote za slobodu.

Još jednom je istaknuta poruka i njen značaj da se nikada ne zaboravi ono što je učinjeno nad bošnjačkim narodom, za oprostom ali i istrajnošću za dokazivanjem i očuvanjem istine. Općinski načelnik prof. Nedžad Zukanović je ovom prilikom ujedno i uputio čestitku svim građanima Ključa u povodu 15. septembra Dana općine Ključ.