Implementacija projekta vodosnadbijevanja u poslovnoj zoni Velagići

posted in: Arhiva | 0

U industrijskoj zoni Velagići započeti su radovi na realizaciji Projekta vodosnadbijevanja poslovne zone Velagići. Na izradi projektnog zadatka radio je projektni tim Komunala doo iz Sarajeva zajedno sa Javnim preduzećem Ukus iz Ključa. Investitor ovog projekta je UNDP sa oko 37.000 KM i općina Ključ sa učešćem od oko 22.000 KM. Ukupna vrijednost radova procijenjena je na 69.000 KM sa PDV-om. Izvođač radova je konzorcij a nosilac radova ispred konzorcija je JP Ukus Ključ sa firmama Šim Komerc i Komunala doo. Radi se o izgradnji nove vodovodne i hidrantske mreže u poslovnoj zoni Velagići sa mogućnošću priključka velikog broja novih poslovnih objekata.

Prilikom izvođenja radova, između ostalog biće ugrađeno oko jedan kilometar vodovdne mreže, cijeva profila 110 uz pet planiranih hidranata. Radovi koji su započeli početkom oktobra trebali bi biti završeni do kraja ovog mjeseca.

 

Prilog: Radio Ključ